1. Podstawy sublimacji
  2. Nadruk sublimacyjny

Nadruk sublimacyjny

Podstawowe elementy w jakie musimy się wyposażyć aby wykonywać nadruki sublimacyjne to:

dosublimacji.pl - nadruk sublimacyjny

Drukarka do sublimacji.

Do sublimacji wykorzystywane są najczęściej plotery lub drukarki atramentowe wyposażone w głowice piezoelektryczną np. marki Epson. Wielkość urządzenia, wydajność czy format papieru jaki obsługuję jest dowolna, może wynikać z potrzeb użytkownika. Dość istotnym aspektem jest możliwość doposażenia danej drukarki w system stałego zasilania CISS lub tzw. wieczne kartridże. Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie ma za zadanie doprowadzić tusz sublimacyjny do głowicy.

dosublimacji.pl - nadruk sublimacyjny

Media do druku.

Podstawowe media konieczne do wykonania nadruku sublimacyjnego to papier do sublimacji i atrament sublimacyjny. W zależności od rodzaju drukarki mamy do wyboru papier sublimacyjny w rolach o szerokościach od 21 do 162 cm oraz papier w arkuszach a3 i a4. Tusz do sublimacji standardowo to cztery podstawowe kolory CMYK, jednak w wielu większych urządzeniach możemy mieć do czynienia również z rozszerzonymi kolorami typu light w łącznej liczbie np. sześciu czy ośmiu barw.

dosublimacji.pl - nadruk sublimacyjny

Prasa termo-sublimacyjna.

W zależności od tego jakie gadżety chcemy produkować standardowo prasy dzielimy na prasy płaskie, prasy do kubków oraz prasy typu combo z wymiennymi elementami grzejnymi. Na rynku istnieje bardzo dużo modeli pras o zróżnicowanej specyfice pod względem wielkości, wyposażenia dodatkowego czy jakości i ceny. Innym urządzeniem również służącym do wykonywania nadruków sublimacyjnych są piece wykorzystywane do nadruków na kubkach i prasy 3D pomocne np. w nadrukach etui.

Oprócz dodatkowych akcesoriów pomocnych w wykonywaniu transferu takich jak taśma termiczna która ma za zadanie skuteczne trzymanie nadruku, potrzebujemy oczywiście element końcowy czyli produkt na którym chcemy zamieścić nasz nadruk oraz odpowiednio przygotowany projekt.

Do przygotowania profesjonalnego projektu nadruku warto korzystać z profesjonalnych programów graficznych takich jak Adobe Photoshop lub Corel Draw. Są to najbardziej zaawansowane programy na rynku, pozwalające na tworzenie i edycję projektu, oraz na prawidłowe formatowanie pliku do druku.

  • - Rozdzielczość 300 dpi lub więcej
  • - Tryb kolorów RGB
  • - Wymiar 1:1 (plus ewentualny spad)
  • - Druk w odbiciu lustrzanym
kubki reklamowe ADS POLSKA

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies oraz akceptujesz postanowienia Regulaminu oraz Polityki Prywatności

Akceptuję